Ilıca Plajı

Serpil

Forum Moderatörü
Yönetici
Moderatör
Katılım
15 Nis 2020
Mesajlar
49
Tepkime puanı
0
Puanları
6
ilica-plaji.jpg


Ilıca Plajı, Alaçatı’nın kuzeyinde 2km uzunluğunda İzmir’in Çeşme ilçe sınırları içerisinde bulunan, Türkiye’nin bir başka doğa harikalarından birisidir.

Sanırım güneşi, kumları ve plajı olan her yer ilgi çeker. Ancak Ilıca’nın plajının yanında aynı zamanda bir termal su kaynağı olduğunu da biliyor muydunuz?

Plajın ünü beyaz ve ince kumundan gelir ve Dünya’ca bilinmektedir. Bunu sağlayan en önemli etkenlerden birisi ise, denizin içinde kaynayan sıcak su, başta Ilıca plajı olmak üzere çevrede bulunan hemen tüm konaklama merkezlerini birer termal merkeze dönüştürmüştür.

Ilıca Plajı güvenlik anlamında da ziyaretçilerine bir ayrıcalık sunmaktadır. Yaklaşık 100 metrelik mesafe sığdır ve çocukların rahatça denize girebileceği bir ortam sunmaktadır.

Ilıca Plajının bulunduğu koy içerisinde bilinen 250 sıcak su kaynağı olduğunu söyleyebiliriz. Bu da suyun yer yer 50-60 derecelere varan sıcaklıklara ulaşmasını sağlamaktadır. Tabi bu kadar bilgiden sonra romatizma problemleri için bulunmaz bir mekan olduğunu söylememize sanırım gerek yok.

Plaj, Çeşmeye yaklaşık 5km uzaklıkta bulunmaktadır. Ulaşım gayet kolay olmakla beraber konaklama açısından bir çok alternatife sahip olduğunu da unutmadan belirtelim.
 
Üst