İzmirim Kart Kullanımı

Rangersrey

Forum Moderatörü
Moderatör
Katılım
3 May 2020
Mesajlar
202
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Konum
.
Öğrenci Kartı otobüslerde, metro ve banliyö istasyonları ile vapur iskelelerinde bulunan validatörlere okutulmak suretiyle kullanılır.

KART DOLUM İŞLEMLERİ
Öğrenci Kartına kart dolum bayilerinden, istasyon ve iskelelerde bulunan yükleme merkezlerinden para karşılığı yükleme yapılır.

KAYIP-ÇALINTI KART BİLDİRİMİ / USULSÜZ KULLANIM / HATALI KULLANIM

KAYIP-ÇALINTI KART BİLDİRİMİ

Kartların çalınması ve zayi olması durumunda Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü’ne şahsen gelerek ya da 0-(232)-320-0-320 , 0-(232)-293-53-49 numaralı telefonlara bildirimde bulunarak kartlar kullanıma kapattırılır. Bildirimde bulunulmayıp da başkası tarafından kullanılırken el konulan kartlar sistemden kapatılır ve Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulur.

USULSÜZ KULLANIM
Kişiselleştirilmiş İzmirim Kart’ın usulsüz ( hak sahibi dışında başkası tarafından ) kullanılmasının tespiti halinde, tutanak düzenlenerek Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulur. Kart kullanıma kapatılır. Kart sahibinin talebi halinde yeniden bedeli karşılığında kart düzenlenir.

HATALI KULLANIM
İzmirim Kart’ın Ücretlendirme Kurallarına aykırı şekilde ( Gittiğin Kadar Ödeme Sistemi ) kullanılmasının tespiti halinde Kart geçici olarak kullanıma kapatılır. Kişinin talebi üzerine Kart tekrar kullanıma açılır, ancak genel hükümlere göre yasal işlem başlatılır.
 
Üst