İzmirim Kart ve Bilet35 Nerelerden Satın Alınır?

Rangersrey

Forum Moderatörü
Moderatör
Katılım
3 May 2020
Mesajlar
202
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Konum
.
TOPLU ULAŞIM İÇİN KART ve BİLET (BİLET35) ALMAK
İzmir'de toplu ulaşım sistemindeki tüm araçlar ve belediye hizmetlerinin bir kısmından yararlanabilmek "İzmirim" elektronik kart ve Bilet35 olarak adlandırılan 3 - 5 ve 10 binişlik kullan at tipindeki kart bilet satın alınmalıdır.

Kişisel olarak adlandırılan kurum personeli - kamu çalışanı, öğrencilere yönelik özel kartlar da bulunmaktadır. Bu kartlara ilişkin bilgi sayfanın sonundaki tüm kartlara ilişkin bilgi linkinde yer almaktadır.
İzmirim Kart ve Bilet35 Nerelerden Satın Alınır?
Elektronik kartın kart bedeli ve biniş ücretleri ödenerek;
Konak ve Karşıyaka iskeleleri, metro sisteminin Konak, Fahrettin Altay, Bornova, Halkapınar gibi merkezi istasyon gişelerinden ve banliyö sistemindeki Şirinyer, Havalimanı istasyonlarından mesai saatleri içinde kart ve bilet; her istasyonda bulunan dolum otomatlarından son sefer saatine dek bozuk para da dahil olmak üzere kart alıp Türk Lirası yükleme yapabilirsiniz.

Havalimanında istasyondan ve 24 saat hizmet veren iki özel büfeden, kent içinde büfelerden kart alıp dolum yapılabilir.

Kart alım ve dolum işlemi Şehirlerarası Otogarı’nda bulunan bir büfeden ve dolum otomatından yapılabilir.

Otobüs, deniz ve raylı sistem ulaşımında kullanılan kart ve dolum noktaları için en yakın bayi için Eshot sayfasındaki ulaşım kartları başlığını ziyaret edebilirsiniz.

Konak, Bostanlı, Karşıyaka; Alsancak, Göztepe, Üçkuyular; Pasaport gibi yolcu yoğunluğunun bulunduğu iskelelerin tümünde gişeler mesai saatlerinde hizmet vermektedir. İskele gişelerinden kart bilet ve ulaşım kartı alınabilir, bakiye yüklenebilir.
Tüm iskelelerde dolum makinaları bulunmaktadır.

Dolum Makinalarında;
3 kullanımlık kart bilet alınabilir.
 
Üst